Suplementacja na lepszą pracę mózgu
Mózg trzeba trenować. Jeżeli się nad nim nie pracuje, poszczególne jego części mogą dosłownie wymierać albo wchodzić w stan uśpienia, który to nie pozwoli człowiekowi z nich skorzystać, gdy nagle staną się potrzebne, np. podczas intensywnego zakuwania do ważnego egzaminu. Pracę umysłu mogą jednak wesprzeć odpowiednie suplementy diety na mózg. Nie warto z nich rezygnować. Szczególnie dobre okażą się one dla uczniów i studentów naprawdę ciężkich kierunków, którzy nieraz muszą siedzieć nad książkami dniami i nocami, przez co rzeczywiście potrzebują jakiegoś wsparcia z zewnątrz, dzięki któremu ta nauka byłaby w ogóle możliwa przy zachowaniu odpowiednio wysokiego poziomu wydajności.
Na rynku są lepsze i gorsze suplementy
Suplementy diety można jednak podzielić na środki działające bardzo dobrze, środki niewywołujące żadnego efektu (mogące zadziałać jedynie na podstawie efektu placebo) oraz środki szkodliwe prowadzące do różnych skutków ubocznych. Ocena jakości preparatu zawsze powinna następować w oparciu o jego skład. W przypadku suplementów diety na mózg i koncentrację ten skład powinien oprzeć się głównie na różnych witaminach z grupy B, a w szczególności niacynie, ryboflawinie, tiaminie oraz kwasie pantotenowym, czyli odpowiednio: witaminie B3, B2, B1 oraz B5. Jak możemy przeczytać na blogu dla seniorów www.emeryt.pl, te witaminy powinny szczególnie uzupełniać osoby starsze, Bardzo ważna jest także witamina B12. Jej niedobory są niestety coraz częstsze z uwagi na rosnącą popularność diet wegańskich i wegetariańskich, albowiem większe ilości tej substancji występują przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego to głównie w mięsie. Suplementy na koncentrację powinny być też bogate w kilka substancji mineralnych, takich jak magnez, potas i jod. To właśnie wymienione tu związki okażą się w nich najważniejsze i odegrają w nich kluczową rolę.
W okresach wzmożonej pracy umysłowej nie warto jednak ograniczać się jedynie do suplementacji samych witamin i minerałów. Udowodniony pozytywny wpływ na pracę mózgu mają też boostery, jak również adaptogeny czy niektóre zioła.